Speck iPhone 11 Pro Presidio Pro футрола

SKU
conf-speck-iphone-11-presidio-pro-mk
 
Без лихва

Наличност

Подобни продукти

Apple iPhone 11 Clear Case
Apple iPhone 11 Clear Case
95.00 лв.

В наличност

Apple iPhone 11 Pro Clear Case
Apple iPhone 11 Pro Clear Case
95.00 лв.

В наличност

Apple iPhone 11 Pro Max Clear Case
Apple iPhone 11 Pro Max Clear Case
95.00 лв.

В наличност

ISTYLE Comfort iPhone
ISTYLE Comfort iPhone
79.00 лв.

В наличност

Moshi StealthCover for iPhone XR
Moshi StealthCover for iPhone XR
0.00 лв.

В наличност

Artwizz Rubber Clip for iPhone X
Artwizz Rubber Clip for iPhone X
0.00 лв.

В наличност

Moshi Vesta for iPhone XR
Moshi Vesta for iPhone XR
0.00 лв.

В наличност

Детайли

Антимикробијална технологија
Microban® aнтимикробната технологија ја заштитува Вашата футрола од зголемување на бројот на бактерии. Направена од два слоја за максимална заштита.
Тенката двослојна силиконска футрола и заштитната бариера IMPACTIUM ™ го штитат Вашиот телефон. "Raised BEZEL screen protection"
Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел. Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера
Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот. Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита.

Повече информация

Размер
Не
Спрян от производство
Не
Производител
Speck
Цвят
Розово
Материал
TPE (Thermoplastic Elastomers), поликарбонат
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone 11 Pro
Производител
Speck
Цвят
Matte Light Blue
Материал
TPE (Thermoplastic Elastomers), поликарбонат
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone 11 Pro
Производител
Speck
Цвят
Син
Материал
TPE (Thermoplastic Elastomers), поликарбонат
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone 11 Pro

Product declaration