Speck iPhone XS Presidio Pro футрола

SKU
conf-speck-iphone-xs-presidio-pro-mk
 
Без лихва

Наличност

Подобни продукти

Apple iPhone 11 Clear Case
Apple iPhone 11 Clear Case
95.00 лв.

В наличност

Apple iPhone 11 Pro Clear Case
Apple iPhone 11 Pro Clear Case
95.00 лв.

В наличност

Apple iPhone 11 Pro Max Clear Case
Apple iPhone 11 Pro Max Clear Case
95.00 лв.

В наличност

ISTYLE Comfort iPhone
ISTYLE Comfort iPhone
79.00 лв.

В наличност

Moshi StealthCover for iPhone XR
Moshi StealthCover for iPhone XR
0.00 лв.

В наличност

Artwizz Rubber Clip for iPhone X
Artwizz Rubber Clip for iPhone X
0.00 лв.

В наличност

Moshi Vesta for iPhone XR
Moshi Vesta for iPhone XR
0.00 лв.

В наличност

Детайли

Антимикробијална технологија
Microban® aнтимикробната технологија ја заштитува Вашата футрола од зголемување на бројот на бактерии. Направена од два слоја за максимална заштита Тенката двослојна силиконска футрола и заштитната бариера IMPACTIUM ™ го штитат Вашиот телефон.
"Raised BEZEL screen protection" Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел. Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот. Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита

Повече информация

Размер
Не
Спрян от производство
Не
Производител
Speck
Размер
iPhone XS
Цвят
Черен
Материал
силикон
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone Xs, iPhone X
Производител
Speck
Цвят
Бял
Материал
силикон
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone Xs, iPhone X

Product declaration