Speck iPhone XS/X Presidio Sport футрола

SKU
speck-iphone-xs-x-presidio-sport-futrola-mk
 
Този продукт е изчерпан в момента и не може да бъде поръчан. Може да разгледате сходни налични продукти по-надолу.

Детайли

Антимикробијална технологија Microban® антимикробната технологија ја заштитува Вашата футрола од зголемување на бројот на бактерии. Направена од три слоја за максимална заштита Тенка трислојна силиконска футрола футрола и заштитна бариера IMPACTIUM ™ го штитат вашиот телефон. "Raised BEZEL screen protection" Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел.Заштита од 3.5 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот. Пад од 3.5 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита.

Повече информация

Производител
Speck
Избери модел
iPhone X
Размер
iPhone XS
Материал
силикон
MagSafe compatibility
Не
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone Xs, iPhone X
Производител
Speck
EAN code
848709060228
Цвят
Dark Purple
Материал
TPE (Thermoplastic Elastomers), поликарбонат
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone Xs, iPhone X
Производител
Speck
EAN code
848709060181
Цвят
Defiant Black-Red
Материал
силикон
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone Xs, iPhone X

Product declaration