Speck iPhone XR Presidio Grip футрола

SKU
conf-speck-iphone-xr-presidio-grip-futrola-mk
 
Без лихва

Наличност

Подобни продукти

Apple iPhone 11 Clear Case
Apple iPhone 11 Clear Case
95.00 лв.

В наличност

Apple iPhone 11 Pro Clear Case
Apple iPhone 11 Pro Clear Case
95.00 лв.

В наличност

Apple iPhone 11 Pro Max Clear Case
Apple iPhone 11 Pro Max Clear Case
95.00 лв.

В наличност

ISTYLE Comfort iPhone
ISTYLE Comfort iPhone
79.00 лв.

В наличност

Moshi StealthCover for iPhone XR
Moshi StealthCover for iPhone XR
0.00 лв.

В наличност

Artwizz Rubber Clip for iPhone X
Artwizz Rubber Clip for iPhone X
0.00 лв.

В наличност

Moshi Vesta for iPhone XR
Moshi Vesta for iPhone XR
0.00 лв.

В наличност

Детайли

Два цврсти и долготрајни слоеви за максимална заштита на Вашиот iPhone XR.
Надворешната обвивка од поликарбонат и внатрешната обвивка IMPACTIUM ™ се обликувани заедно за да ви дадат два слоја на заштита во тенка, едноделна футрола.
"Raised BEZEL screen protection"
Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел.
Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера.
Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот.
Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита
Дизајниранa за да овозможи Qi безжично полнење.

Повече информация

Размер
Не
Спрян от производство
Не
Производител
Speck
Цвят
Черен
Материал
TPE (Thermoplastic Elastomers), поликарбонат
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone Xʀ
Производител
Speck
Цвят
Син
Материал
силикон
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone Xʀ

Product declaration