Speck iPhone Xs Max Presidio Grip футрола

SKU
speck-iphon-xs-max-presidio-grip-futrola-mk
 
Без лихва

Наличност

Подобни продукти

Apple iPhone 11 Clear Case
Apple iPhone 11 Clear Case
95.00 лв.

В наличност

Apple iPhone 11 Pro Clear Case
Apple iPhone 11 Pro Clear Case
95.00 лв.

В наличност

Apple iPhone 11 Pro Max Clear Case
Apple iPhone 11 Pro Max Clear Case
95.00 лв.

В наличност

ISTYLE Comfort iPhone
ISTYLE Comfort iPhone
79.00 лв.

В наличност

Moshi Vesta for iPhone XR
Moshi Vesta for iPhone XR
0.00 лв.

В наличност

Artwizz Rubber Clip for iPhone X
Artwizz Rubber Clip for iPhone X
0.00 лв.

В наличност

Детайли

Два цврсти и долготрајни слоеви за максимална заштита Надворешната обвивка од поликарбонат и внатрешната обвивка IMPACTIUM ™ се обликувани заедно за да ви дадат два слоја на заштита во тенка, едноделна футрола "Raised BEZEL screen protection" Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел. Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот. Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита. Овозможува безжично полнење Дизајниранa за да овозможи Qi безжично полнење.

Повече информация

Размер
iPhone Xs Max
Спрян от производство
Не
Производител
Speck
Цвят
Сив
Материал
силикон
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone Xs Max
Производител
Speck
Цвят
Defiant Black-Red
Материал
силикон
Тип калъф
за гърба
iPhone съвместимост
iPhone Xs Max

Product declaration